Grafik komputerowy – czyli zawód przyszłości

Grafik komputerowy często nazywany także komputerowym artystą, opracowuje różnego typu projekty graficzne, do których wykorzystuje specjalistyczne programy, przykładem jest Adobe Photoshop, który jest bardzo często wybierany do pracy przez grafików.

Wraz z rozwojem świata multimedialnego, graficy stają się coraz bardziej pożądanymi pracownikami. Graficy mogą cieszyć się znalezieniem zatrudnienia w szeroko pojętych agencjach reklamowych, prasie, telewizji, wydawnictwach, a także w różnego rodzaju firmach, zajmujących się tworzeniem stron internetowych lub działających w ogromnym obszarze social mediów. Więc w skrócie, znajdą oni prace wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na różnorakie materiały wizualne czy publikacje z wykorzystaniem technik komputerowych.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Droga do szeroko pojętej grafiki komputerowej powinna zacząć się przede wszystkim od samodzielnej ciężkiej pracy i zdobywaniu cennego doświadczenia. Dlatego też już w szkole średniej zalecane jest uczenie się podstaw grafiki komputerowej, jak i również rozpoczęcie tworzenia samodzielnych projektów. Dodatkowo również można zdecydować się na tzw. specjalizację graficzną, która często jest dostępna np. w liceach plastycznych. Kolejnym aspektem będzie podjęcie studiów na kierunku grafiki komputerowej. Aczkolwiek nie w każdych przypadkach trzeba mieć wykształcenie wyższe, aby podjąć pracę na stanowisku grafika, bowiem zdaniem wielu osób, które ukończyły owy kierunek, takie studia zapewniają tylko ogólną teorię oraz uczą tworzenia projektów, które nie zawsze będą potrzebne w dalszym rozwoju kariery, więc studia wcale nie muszą być przepustką do pracy w tymże zawodzie.

Dlatego też tak naprawdę decyzja czy chcesz uczyć się grafiki na uczelni wyższej należy do Ciebie. Największe bowiem znaczenie mają staże czy praktyki, dzięki którym możemy zdobyć ogromne doświadczenie praktyczne i wiedzę.